2440/​897

Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)

“Munch” fra serien “En trojka i Paris”. Sign. Jørgen Nash 1981, 158/250. Litografi i farver. Bladmål 84×60.

Håndteringsmærker.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

10 bud

836681 (Autobud) 1.450 DKK
902922 1.400 DKK
836681 1.350 DKK
902922 1.300 DKK
836681 (Autobud) 1.250 DKK
1017029 1.200 DKK
836681 900 DKK
800318 850 DKK
836681 800 DKK
576 750 DKK