2039/649
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Kvindefigur. Sign. Otto P. Udskåret træ. H. 73,5.
Almindelig patina, herunder overfladeridser, mærker og mindre hak.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
37 bud