2044/780
Jacob Eriksen, m.fl. (f. Ore 1899, d. Odense 1995)
Figur samt relief af sandsten. Sign. monogram. H. 31–38. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Relief med reparation øverst. Figur med reparation på fod.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag