Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition “Februar 1971”. Sign. på bagsiden E.J. 71. Olie på lærred. 92×73.
Proveniens: Galerie Birch, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Moderne malerier og skulpturer, 3. juni 2019