2124/​311

Kinesisk thekande af patineret bronze, støbt i let relief med børn holdende karpe og vase, på skuldre en krans af mønter. Mærket med artemisiablad. 20. årh. H. 12.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag