2124/311
Kinesisk thekande af patineret bronze, støbt i let relief med børn holdende karpe og vase, på skuldre en krans af mønter. Mærket med artemisiablad. 20. årh. H. 12.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag