Carl Johan Forsberg (f. Stockholm 1868, d. Sønderho 1938)
En nøgen kvinde skuer ud over havet ved Fanøs kyst. Sign. C. J. Forsberg XXIX. Vandfarve og bly på papir. Lysmål 33×24.
Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme. Papiret er svagt gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024