2125/7034
En samling på fire tvillingefigurer, ere ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 23–29.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag