2144/187
Engelsk maler, 19. årh.
Landskab med en vandmølle, i baggrunden en borg. Utydeligt sign. (ved nederste venstre hjørne). Olie på lærred. 51×69.
Enkelte retoucheringer. Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag