2424/​797

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Armstol af bejdset mahogni. Sæde betrukket med grå uld. Model 62. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 11. juni 2024

Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.000 DKK