2424/797
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol af bejdset mahogni. Sæde betrukket med grå uld. Model 62. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|