2138/234
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Landskab med træer langs en vej. Sign. I. S. 1917. Olie på træ. 19,5×31.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1212, 2012 nr. 1047.
Talrige minimale krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud