Foto endnu ikke klar
884/138
Etruskisk klokkekrater, dekoreret i sort glasur og rød med atleter ved alter. 4. årh. f. Kr. H. 26 cm. Diam. 26,5 cm.
Proveniens: Fra en dansk samling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk
Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag