Vanna Bowles (f. Göteborg 1974, bor og arbejder i Oslo, Norge)
Uden titel. Sign. på bagsiden V. Bowles 2007. Mixed media og relief på plade monteret i oval kasseramme. Totalmål 116×85.
Udstillet: Høstudstillingen, Statens Kunstudstilling, Oslo 2007. Proveniens: Angelika Knäpper Gallery, Stockholm. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Original stand.
Moderne kunst og design, 18. april 2017