2120/​88

Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)

Fjordparti med bjerge og huse. Sign. C Neumann 1888. Olie på lærred. 34,5×53.

Talrige krakeleringer. Større afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK