2120/88
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Fjordparti med bjerge og huse. Sign. C Neumann 1888. Olie på lærred. 34,5×53.
Talrige krakeleringer. Større afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag