2226/759
Eli Benveniste (f. København 1961)
“Glasrelief”, 2000. Usign. Relief af glas. Unika. 51×60.
Udstillet: Koloristerne , Den Frie Udstillingsbygning, København, 2001. Proveniens: Dansk privatsamling.
Original stand.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag