2140/359
Ti soldaterpiber med hoveder af porcelæn, dekorerede i guld og farver, låg af sølvplet. 19.-20. årh. L. 99–133. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med defekter, revner og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag