1415/893
Vase af ravfarvet glas med overfang af klart glas. Sign. Tauno Wirkkala, udført og sign. hos Humppila, Finland. H. 26.
Enkelte overfladeridser og mærker. Ellers intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 8. april 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud