2041/100
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Kalvene beundres. Sign. Viggo Pedersen 6/9–05, Brøndlundgaard Holmstrup. Olie på malerpap. 26×33,5.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 278, 1941 nr. 257.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag