2426/2230
Geo(rge) Rewley, London
Lommeur i dobbeltkasse. Yderkasse af messing, inderkasse af guldbelagt kobber. Guldvisere. Forgyldt kæde. Ø 47,5 mm (yderkasse). 1700-tallets slutning.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Samlerværdige lommeure, 26. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|