2039/46
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
Der rives hø ved en større gård. Sign. P. K. Olie på lærred. 22×30.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag