2434/​842

Dansk snedkermester

Sofabænk samt tilhørende stol af elm. Hynder i sæde og ryg betrukket med lyst, stribet stof. Udført ca. 1940'erne. Sofa: H. 76. L. 183. D. 67. Stol: H. 76. L. 74. D. 67. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og revner. Betræk med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?