12141/39
Valdemar Magaard (f. København 1864, d. Gentofte 1937)
Interiør med kvinde. Sign. VM 1932. Olie på lærred. Lysmål 28×32,5. Rammemål 37×42. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag