2445/770
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Brevordner af eg, front med tre udtræksskuffer lakeret i hvid, rød og mosgrøn. Udført hos Karl Andersson & Söner. H. 21. B. 27. D. 36.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
937419 |