1917/1586
To frisiske manglebrædder af udskåret træ, prydet med karvesnit, det ene dateret 1721. 18. årh. L. ca. 88 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud