2008/8
Frisisk Barok skab af egetræ og mahogni, rigt prydet med indlægninger i lyst og mørkt træ, front med skuffe samt to låger bag hvilke hylder. Ca. 1720. H. 232. B. 131. D. 61.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag