903/​588

Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)

Uden titel. Sign. Caziel 63, 19–11. Mixed media på papir. Bladstørrelse 65×51,5.

Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK