2032/147
Amerikansk skål af sterlingsølv. Black, Starr-Gorham, New York ca. 1940–1962. Vægt 614 g. Diam. 23 cm.
Proveniens: Ritmester Gustav Adolph Frederik Clauson-Kaas, stifter af Klampenborg Galopbane i 1910.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud