2118/843
Ubekendt formgiver
Otte dækketallerkner af fineret palisander. Ej stemplet. Diam. 26,5. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere med ujævnheder og mindre revner i fineren.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag