2118/​843

Ubekendt formgiver

Otte dækketallerkner af fineret palisander. Ej stemplet. Diam. 26,5. (8)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere med ujævnheder og mindre revner i fineren.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK