2005/39
Buddha hoved af bronze, Ayutthaya stil. Thailand, 18.-19. årh. H. 31/43 cm.
Proveniens: Ebbe Munck ambassadør i Thailand 1959–67.
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud