1925/599
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Komposition fra suiten “Poemes dans le ciel”, 1986. Sign. Sam Francis, 3/20. Litografi i farver. Bladstørrelse 75×56.
Litteratur: Lembark L-273.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag