2048/​342

Victoriansk magasinholder af palisander, såkaldt Canterbury. Monteret med hjul. England, 19. årh.s slutning. H. 46. B. 44. D. 34.

Brugs- og alderstegn. Falmet. Ét hjul mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag