2048/342
Victoriansk magasinholder af palisander, såkaldt Canterbury. Monteret med hjul. England, 19. årh.s slutning. H. 46. B. 44. D. 34.
Brugs- og alderstegn. Falmet. Ét hjul mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag