2032/55
Christian Eckardt (f. København 1832, d. sst. 1914)
En damper ud for Genovas kyst. Sign. C. Eckardt Genua 23/6 74. Olie på lærred monteret på lærred. 32×50.
Behov for let overfladerensning. Minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag