2203/951
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af lysegrå MDF, bestående af fem bogkasser/hylder og tre skabe med låger af hhv. blå MDF og bøg. Tre løse hyldeplan af bøg medfølger. Udført hos Montana. H. 70. B. 70. D. 38. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter, hak, slid og rester fra etiketter. To af dørene af bøg mangler greb, de andre to låste. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag