1939/1
Italiensk maler, ca. 1700
Sankt Margaretha og dragen. Usigneret. Betegnet S. Margarita. Olie på lærred monteret på masonit. 49,5×33.
Enkelte små retoucheringer. Krakeleringer og afskalninger af forskellig grad. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
Vurdering
Hammerslag