2444/​830

Dansk møbeldesign

Øreklapstol af eg. Sæde og ryg betrukket med langhåret lammeskind. Udført 1940–1950'erne, Danmark.

Restaureret stand. Alders- og brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre hak. Ompolstret.

I Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?