2148/34
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
“Ruinerne af Hammershus”, 1837. Usigneret. Betegnet på bagsiden F. C. Kiærschou. Olie på træ. 15×19,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud