2148/​34

F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)

“Ruinerne af Hammershus”, 1837. Usigneret. Betegnet på bagsiden F. C. Kiærschou. Olie på træ. 15×19,5.

Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

14 bud

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.500 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.500 DKK