1947/535
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Serie af ni kompositioner, 1972–1973. Alle sign. på bagsiden samt årstal. Olie på plade. Hver 22×16. (9)
Sælger oplyser: nej
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud