2140/72
Fransk urgarniture af forgyldt bronze, rigt støbt med blomster og bladværk, urskive af emaljeret metal. Sign. G. J. Levy. 19. årh. H. 35–45. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Emaljeafslag på urskiven. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud