2438/​41

Louis XVI spejl i ramme af senere forgyldt træ, udskåret med blomster og gennembrudte guirlander. 18. årh.s slutning. H. 146. B. 76.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning. Restaureret.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?