12027/​181

Væghængt vitrineskab af bemalet træ, udskåret med drageornamentik. Antageligt norsk arbejde, ca. 1900. H. 80. B. 60. D. 30.

Proveniens: Villa Mira Mare i Vedbæk.

Glasset i døren mangler. Desuden almindelige brugs- og alderstegn.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag