12027/181
Væghængt vitrineskab af bemalet træ, udskåret med drageornamentik. Antageligt norsk arbejde, ca. 1900. H. 80. B. 60. D. 30.
Proveniens: Villa Mira Mare i Vedbæk.
Glasset i døren mangler. Desuden almindelige brugs- og alderstegn.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag