12119/232
Thor Clemmensen, m.fl.
Tre grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af fabeldyr og eskimoer. De to signeret. 20. årh. H. 6–16,5. (3)
Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag