2011/2009
Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, bagkasse nr. 5057001. Quartz værk. Champagne farvet skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Brun Cartier rem med C-spænde af double. Urets diameter 20×20 mm. 1990'erne.
Ekstra skive medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 11. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
33 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||