2103/​67

Christian Bogø (f. København 1882, d. 1945)

Marine med en dansk bark ved indsejlingen til Københavns Havn. Sign. Christian Bogø. Olie på lærred. 67×88.

Beskrivelse rettet 11–01-2021.

Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
3.000 kr.