2103/67
Christian Bogø (f. København 1882, d. 1945)
Marine med en dansk bark ved indsejlingen til Københavns Havn. Sign. Christian Bogø. Olie på lærred. 67×88.
Beskrivelse rettet 11–01-2021.
Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag