2131/​345

Bredt dansk Louis XVI chatol af mahogni, med overdel hvori to fyldningsdøre. 18. årh.s slutning. H. 205. B. 133. D. 63.

Ben mangler. Underdel med revner i begge sider. Brugsslitage. Noget falmet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK