2131/345
Bredt dansk Louis XVI chatol af mahogni, med overdel hvori to fyldningsdøre. 18. årh.s slutning. H. 205. B. 133. D. 63.
Ben mangler. Underdel med revner i begge sider. Brugsslitage. Noget falmet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag