1949/​8618

Alexander Tolstoy (f. Skt. Petersborg 1895, d. Haslum 1969)

En ung kvinde i egnsdragt. Sign. A. Tolstoy. Olie på lærred. 73×60.

Minimale afskalninger.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag