1949/8618
Alexander Tolstoy (f. Skt. Petersborg 1895, d. Haslum 1969)
En ung kvinde i egnsdragt. Sign. A. Tolstoy. Olie på lærred. 73×60.
Minimale afskalninger.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag