2434/801
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)
Figur af stentøj i form af liggende gedebuk. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Udført og signeret hos Royal Copenhagen, 20853. H. 38. L. 42.
Almindelig brugsslitage.
Vurdering
873649 |