2434/​801

Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)

Figur af stentøj i form af liggende gedebuk. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Udført og signeret hos Royal Copenhagen, 20853. H. 38. L. 42.

Almindelig brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

873649 3.000 DKK