2043/896
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Gulvvase af lertøj, dekoreret med lys og sort glasur med grønne elementer. Sign. monogram. H. 35.
Almindelig brugsslitage. Enkelte glasurafslag.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud