2148/699
Poul S. Christiansen (f. Hundevad 1855, d. København 1933)
Landskab med udsigt mod havet. Sign. monogram 1923. Olie på lærred. 47×61.
Original stand. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag